Tomler opp for samspill i Solør

frokostmøte_samspill.jpg

Rundt 40 personer fra næringsliv, kommune, frivillige og andre møtte opp til frokostmøte i Klubben sine lokaler for å bidra til samspill i Solør.

John Holen, ombud for næring i Åsnes orienterte om Rally-VM, som kommer til Solør og Åsnes 10. februar.
Det blir nye møter fra arrangør 15. november på Kila skolen, 1. desember på Victoria og 8. desember i Hof Finnskog grendehus.
Målet er at vi sammen skal klare å skape en rally-folkefest i Solør.

Daglig leder hos Klubben AS, Erik Heggelund, fortalte om ulike måter de samarbeider med både næringsliv,
kommune, skole med mer, både i forbindelse med å teste ut nye produkter, men ikke minst for å skape ulik aktivitet og vinn-vinn situasjon for Solør. 

Anita Madshus, både selvstendig næringsdrivende og politiker i Grue fortalte om tanker om bedre kompaniskap næringsliv og kommunene.
Hun mener at raushet og dialog er nøkkelord for å få til konstruktivt samarbeid, som kan gi vekst i Solør.

NAVs markedskoordinator, Hans Petter Aarstad oppfordrer næringslivet til å bruke NAV og NAV.no som en rekrutteringskanal.
Dessuten fortalte han om at NAV kan bidra til at bedrifter får skreddersydd kompetanse, det er bare for næringslivet å melde inn behov til NAV.

NAVs kontaktpersoner i Solør

Våler
Lisbeth.Berg.Sollien@nav.no – 94167860
Eli.Marie.Trongaard@nav.no - 46446401

Åsnes  
Vivi.Ann.Lie@nav.no - 95304083
Malen.Kristiansen.Kjensmo@nav.no - 95304083

Grue    
Malik.Hodzic@nav.no - 48408798

NAV Hedmark -hans.petter.aarstad@nav.no - 90216270

Solør Næringshage arrangerer julefrokostmøte 19. desember i Våler kirke, så sett av datoen allerede nå. Program kommer seinere.

Alt innhold er beskyttet av loven om opphavsrett © 2018 Åsnes Næringshage. Utviklet av Spire Web & Design

Personvern og cookies